Za nami spotkanie autorskie z Mają Drożdż, tarnowską pisarką, której debiutancką powieść „Nie uciekaj” pokochali czytelnicy. Filie biblioteczne w Woli Rzędzińskiej oraz w Tarnowcu gościły autorkę w ubiegłym tygodniu, w czwartek i piątek. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, o czym świadczy wysoka frekwencja czytelników, dla których była to doskonała okazja do poznania pisarki osobiście, rozmowy czy poznania odpowiedzi na nurtujące podczas lektury pytania.

Autorka opowiedziała zebranym m.in. o genezie powstania książki, trudach związanych z jej wydaniem oraz zdradziła swoje plany na przyszłość związane z pisarstwem. Nie zabrakło dyskusji dotyczących najważniejszych wątków powieści, w której z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli czytelnicy gminnych filii bibliotecznych. Na koniec każdy z uczestników spotkania mógł otrzymać pamiątkowy autograf autorki na własnym egzemplarzu książki.

Spotkania autorskie w Woli Rzędzińskiej oraz w Tarnowcu z pewnością urozmaiciły ofertę biblioteczną oraz – co ważne – zaangażowały kolejnych czytelników do aktywnego włączenia się w życie gminnych bibliotek. Już teraz zapraszamy więc do uczestnictwa w kolejnym Klubie Dyskusyjnym Książki 10 marca w filii bibliotecznej w Woli Rzędzińskiej, 11 marca zaś w Zgłobicach. {Play}