Wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem, zostają objęci kwarantanną domową. Również wszyscy polscy obywatele wracający do Polski są poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Co to oznacza?

Kwarantanna domowa jest środkiem zapobiegawczym, który ma na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się niebezpiecznych patogenów i polega na czasowym odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej. Obowiązuje przez 14 dni. Poniżej przedstawiamy materiały przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia informujące o najważniejszych zasadach podczas kwarantanny domowej.

Dodajmy, że działa już aplikacja „kwarantanna domowa”, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. {Play}