W nocy z piątku na sobotę doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego w Zbylitowskiej Górze. Zginęła jedna osoba. Nad ustaleniem przyczyn pożaru pracują służby.

Do pożaru doszło około 2:00 w nocy. Służby powiadomili sąsiedzi, którzy zauważyli pożar. Przybyli na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia ognia, który wydobywał się już przez okna i drzwi.  Po przygaszeniu ognia, przeszukano dom. Niestety, znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Na zewnątrz budynku znajdował się jeszcze jeden lokator, który miał liczne "okopcenia" ciała. Został on zabrany do szpitala, który po badaniach opuścił.

Na miejscu zdarzenia pracowały 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej JRG I w Tarnowie oraz 2 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – ze Zbylitowskiej Góry oraz Zgłobic. Łącznie w działaniach wzięło udział 25 strażaków. Oprócz straży na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Gazowe i Elektryczne.

W pomoc dla mężczyzny, który ocalał z pożaru włączyła się niezwłocznie rodzina, miejscowi radni, sołtys Zbylitowskiej Góry, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dziękujemy wszystkim, zarówno służbom pracującym na miejscu zdarzenia jak i osobom, które włączyły się do pomocy. Na dzień dzisiejszy mężczyzna ma zabezpieczony lokal zastępczy. Pracujemy nad innymi formami pomocy – informuje zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Wyjaśni ją prokuratura i policja. {Play}