W miniony piątek, 10 kwietnia przypadła 10 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz 93 inne osoby, w tym parlamentarzyści, przywódcy sił zbrojnych, duchowni, przedstawiciele środowisk kombatanckich. Wchodzili oni w skład delegacji, która miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Tegoroczne obchody rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, ze względu na panującą epidemię miały wyjątkowy, kameralny charakter. W imieniu samorządu gminy Tarnów wójt Grzegorz Kozioł złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, widniejącej na ścianie Sanktuarium w Tuchowie. - 10 lat temu, jako naród, przeżyliśmy wielką tragedię. Dziś naszym obowiązkiem jest pamięć o tych, którzy odeszli służąc Polsce – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Pod tuchowską tablicą hołd ofiarom katastrofy oddali również Poseł Anna Pieczarka, Proboszcz parafii i Kustosz Sanktuarium o.Bogusław Augustowski,  wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. {Play}