Już od środy, 22 kwietnia pracownicy Centrum Kultury i Gminy Tarnów będą rozdawać mieszkańcom gminy uszyte przez siebie maseczki ochronne. Pierwsza partia zostanie rozdysponowana w Tarnowcu i Nowodworzu, a w następnych etapach maseczki będą rozdawane w kolejnych sołectwach.

W środę i czwartek maseczki ochronne będą mogli otrzymać mieszkańcy Tarnowca i Zawady w Domu Kultury w Tarnowcu oraz mieszkańcy Nowodworza, Poręby Radlnej, Radlnej i Łękawki w Domu Ludowym w Nowodworzu, w godzinach 8.00-17.00. W kolejnych etapach, zgodnie z harmonogram zamieszczonym poniżej, maseczki będą sukcesywnie rozdawane w kolejnych sołectwach. W Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej – dla mieszkańców Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek, w Domu Kultury przy Remizie OSP w Zgłobicach – dla mieszkańców Zgłobic, Zbylitowskiej Góry i Błonia, w remizie OSP w Białej dla mieszkańców tej miejscowości oraz w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich dla Koszyc Wielkich i Koszyc Małych.

Wystarczy w podanych dniach i godzinach zgłosić się z dowodem osobistym i odebrać maseczkę dla siebie i swoich domowników. Ilość osób zamieszkujących pod danym adresem będzie weryfikowana za pomocą danych z „deklaracji śmieciowych”.

Co więcej, osoby powyżej 75 roku życia, które mają problem z osobistym odbiorem maseczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 603 987 771 – maseczki dowieziemy pod wskazany adres, w dniach wynikających z harmonogramu dla danych miejscowości.

- Noszenie maseczek ochronnych jest już obowiązkowe i zapewne potrwa dłuższy czas. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy naszych gminnych miejscowości mogą mieć utrudniony dostęp do miejsc zakupu, nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Dlatego już od tego tygodnia ruszyliśmy z akcją rozdawania maseczek uszytych przez pracowników centrum kultury i gminy Tarnów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte przez pracowników wykonane są z bawełny i flizeliny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. {Play}