Dla wszystkich mieszkańców gminy Tarnów, którzy nie zdążyli odebrać maseczki ochronnej w trakcie ich rozdawania w poszczególnych miejscowościach, Centrum Kultury i Bibliotek uruchamia dwa kolejne punkty dystrybucji. Maseczki można odebrać w Domu Kultury w Tarnowcu w godzinach 8-15, a także na portierni Urzędu Gminy Tarnów, w godzinach 7.30-15.30. Maseczki można odebrać dla siebie i swoich domowników, w ilości takiej, jaką zgłosiliśmy w „deklaracji śmieciowej”.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury i Bibliotek prowadzi od ubiegłego tygodnia akcję rozdawania mieszkańcom ręcznie szytych maseczek ochronnych. Zgodnie z harmonogramem, maseczki rozdawane już były w Tarnowcu i Nowodworzu, obecnie akcja prowadzona jest w Woli Rzędzińskiej, by do końca tygodnia zawitać do Białej, Koszyc Wielkich i Zgłobic.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte przez pracowników wykonane są z bawełny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. Dodajmy, że od 16 kwietnia ze względu na panującą epidemię koronawirusa w Polsce zakrywanie w miejscach publicznych ust i nosa jest obowiązkowe dla każdego. {Play}