Gmina Tarnów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i dostosowuje się do obecnej sytuacji związanej z obostrzeniami w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będzie można śledzić w internecie. Zarówno Msza św. w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, jak i uroczystości przy położonym tuż obok Pomniku Pamięci w Walce o Wolność oraz Żołnierzy Armii Krajowej, będzie można zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Gminy Tarnów i tarnowskiej.tv, która zrealizuje transmisję na żywo. - Dla tych, którzy w tym czasie będą z nami, zaplanowaliśmy konkurs z super nagrodami. Do wygrania trzy rowery – mówi wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. 

Msza święta w intencji Ojczyzny odbędzie się o godzinie 12.00, tuż po niej uroczystości rocznicowe przy pobliskim pomniku. Zaplanowano odśpiewanie hymnu państwowego oraz składanie wieńców i kwiatów. Wszystko, rzecz jasna, z zachowaniem obowiązujących środków ostrożności.

Wszyscy, którzy skontaktują się z nami w trakcie transmisji na żywo, wezmą udział w losowaniu nagród. Wystarczy wysłać krótkie, trzeciomajowe pozdrowienia. Można to zrobić na trzy sposoby – poprzez sms na numer 881 440 870, za pomocą profilu fb Urzędu Gminy Tarnów lub wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Losowanie nagród już następnego dnia, 4 maja, o 17.00 na żywo w siedzibie tarnowskiej.tv. Przypominamy, że wezmą w nim udział te osoby, które skontaktują się z nami w trakcie trwania transmisji. A wszyscy zainteresowani przebiegiem uroczystości, którzy w czasie rzeczywistym nie będą mogli oglądać przekazu na żywo, będą go mogli odtworzyć w dowolnym czasie na stronie Urzędu Gminy Tarnów oraz tarnowskiej.tv.

- Paradoksalnie, dzięki przekazowi online w uroczystościach za pomocą komputera będzie mogła wziąć udział nieograniczona liczba mieszkańców całej Gminy Tarnów, regionu, kraju oraz mieszkańców rozsianych po świecie, także tych, których wirus zatrzymał za granicą  – podsumowuje poseł Anna Pieczarka.
 
Przypomnijmy, Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja (1791), ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990. To druga po korsykańskiej konstytucja w nowożytnej Europie, na świecie trzecia po amerykańskiej. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku. {Play}