Można je odebrać bezpłatnie już jutro, czyli w czwartek, 30 kwietnia oraz w najbliższy poniedziałek, 4 maja, w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów w godzinach pracy placówki. – To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz chętniej dekorują swoje domy i posesje podczas świąt narodowych – mówi poseł, Anna Pieczarka.

Flagi uszyli i wciąż szyją pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, którzy sami wyszli z taką inicjatywą. Będą one rozdawane aż do wyczerpania zapasów. Idealnie pasują do wywieszenia na posesjach, na balkonach czy w oknach, są średniej wielkości.

- Szyjemy maseczki ochronne i flagi państwowe dla mieszkańców – mówią pracownicy Urzędu Gminy Tarnów. I dodają, że miło jest, tak po prostu, zrobić coś pożytecznego.

A przed nami 2 maja, czyli Święto Flagi Państwowej, a następnego dnia Święto Narodowe Trzeciego Maja - jest więc okazja, by symbole narodowe od Gminy Tarnów dobrze wykorzystać. {Play}