Trwają intensywne przygotowania do ponownego uruchomienia placówek oświatowych dla najmłodszych. Obiekty przechodzą gruntowną dezynfekcję i porządki. – Do 6 maja będą gotowe i bezpieczne, jest jeszcze sporo czasu, a my go nie tracimy, tylko działamy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł, który zorganizował dziś specjalną telekonferencję z dyrektorami wszystkich tego typu placówek. Wspólnie podjęto decyzję o otwarciu obiektów w czasie wskazanym przez rząd.

Dyrektorzy gminnego żłobka i przedszkoli uznali, że do terminu ich ponownego otwarcia, czyli do 6 maja, zdążą się przygotować. Będą pracować z zachowaniem wszelkich, zalecanych środków ostrożności.

Przypomnijmy, otwarcie żłobków i przedszkoli to drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania poszczególnych przedszkoli i gminnego żłobka rodzice mogą znaleźć bezpośrednio w placówkach, na stronach internetowych, kontaktując się z nimi telefonicznie. {Play}