Mówił podczas uroczystości trzeciomajowych w Woli Rzędzińskiej, wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. Ze względu na epidemię koronawirusa, odbyły się one w kameralnym gronie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zarówno Msza św. w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, jak i spotkanie przy Pomniku Pamięci w Walce o Wolność oraz Żołnierzy Armii Krajowej, były transmitowane online.

- Mimo późniejszych, trudnych losów Polski – rozbiorów, pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej, pomagała podtrzymywać ducha w narodzie i jego dążenia do niepodległości. Rocznica uchwalenia konstytucji to jednoznacznie radosne i pozytywne święto. Niech się Święci Trzeci Maja – mówił szef gminnego samorządu. - Patriotyczna sztafeta pokoleń trwa, mimo trudnej sytuacji epidemicznej – podkreślał członek zarządu powiatu tarnowskiego, Tomasz Stelmach.

Wieńce przy pomniku składali poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, przedstawiciele powiatu tarnowskiego – Tomasz Stelmach, Mariusz Tyrka i Krystyna Dudoń, władze i radni gminy Tarnów - wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca rady Wiesława Mitera, zastępca wójta Sławomir Wojtasik oraz delegacja Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości Gminy Tarnów.

Władze gminy Tarnów składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które pomogły w organizacji obchodów trzeciomajowych – ks. proboszczowi Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, Stanisławowi Morańdzie, Orkiestrze Parafialnej z Woli Rzędzińskiej z prof. Włodzimierzem Siedlikiem na czele oraz telewizji tarnowska.tv. {Play}