Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów informuje, że każdy, kto nie zdążył jeszcze odebrać maseczki ochronnej, może to wciąż zrobić. Po pierwsze w gminnych bibliotekach publicznych w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, jak również na portierni urzędu gminy Tarnów, w godzinach jego otwarcia. Maseczki są do odbioru również u miejscowych sołtysów. Osoby powyżej 75 roku życia, które mają problem z osobistym odbiorem maseczek, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 603 987 771 – maseczki dowieziemy pod wskazany adres.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury i Bibliotek prowadzi od połowy kwietnia akcję rozdawania mieszkańcom ręcznie szytych maseczek ochronnych, która cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory maseczki trafiły już do ponad 10 tysięcy mieszkańców.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte wykonane są z bawełny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. Dodajmy, że od 16 kwietnia ze względu na panującą epidemię koronawirusa w Polsce zakrywanie w miejscach publicznych ust i nosa jest obowiązkowe dla każdego. {Play}