Polskie flagi dumnie powiewały w minionym tygodniu na masztach, szkołach, domach kultury, wzdłuż ulic. Lecz gmina Tarnów stała się biało-czerwona przede wszystkim dzięki samym mieszkańcom, którzy tak pięknie pokazali swój patriotyzm. Flagi zawisły na domach, balkonach czy w ogrodach. Przywiązanie do naszych barw narodowych mieszkańcy pokazali również na strojach, a nawet na… torcie! A wiemy to wszystko dzięki zdjęciom, przysłanym w ramach konkursu do Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Mieszkańcy nie zawiedli inwencją twórczą również w konkursie dotyczącym pozdrowień trzeciomajowych. Te dotarły nie tylko z gminy Tarnów czy miejscowości sąsiednich, ale też z Krakowa czy Warszawy. Wybrane z nich prezentujemy poniżej.

Dodajmy, że laureatami konkursów trzeciomajowych wyłonionych w trakcie losowania, które cały czas można obejrzeć na naszej stronie, zostali:

Konkurs z pozdrowieniami – nagroda rower
Irena Esmund – Wola Rzędzińska
Małgorzata Jaksińska – Wola Rzędzińska
Katarzyna Krakowska-Sypek – Tarnów

Konkurs biało-czerwona gmina – nagroda tablet
Agnieszka Nowak - Łękawka

Wybrane pozdrowienia:
- W dobie Korony i wszelkich zakazów siedzimy w domu wedle przykazu, dbamy o zdrowie swojej rodziny w myślach  i online się z Wami łączymy.
- Serdeczne pozdrowienia z okazji dzisiejszego Święta dla wszystkich łączących się w modlitwie podczas transmitowanej Mszy Św.
- Gorące pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy transmisji. Miłego i zdrowego świętowania :)
- Dzisiaj obchodzimy rocznicę Konstytucji 3 Maja, życzę wszystkim dużo zdrowia, w tak trudnym czasie, pogody ducha, pozytywnego myślenia że jutro będzie lepiej!!!
- Serdeczne pozdrowienia, w dniu święta Konstytucji 3 maja. Niech Najświętsza Maryja Panna której nasz episkopat ponownie zawierzył dziś Polskę, wyprasza całej gminie Tarnów oraz miastu Tarnów ustanie pandemii, a rolnikom koniec suszy.
- Niech wartości demokratyczne zawarte w Konstytucji 3 Maja trwają wiecznie ! Gmino moja rodzinna, wspaniała, niech zawsze będzie z Tobą chwała. Niech mieszkańców spotykają same przyjemności, a pokonują wszelkie trudności. Niech żyją długo i szczęśliwie w dobrobycie i pełnym rozkwicie.
- Co roku o tej porze na Starcie my stali by brać udział w rajdzie czerwono-białym. W dobie wirusa nie jest nam dane łączymy się online i pozdrawiamy.
- DNIU RADOSCI, DNIU WESELA!! JAK SZEROKI POLSKI KRAJ, NIECHAJ OKRZYK W NIEBO STRZELA WIWAT!! WIWAT !! TRZECI MAJ!!! Z POZDROWIENIAMI DLA WSZYSTKICH.
- „Maj – rocznica pięknych serc,
Maj – rocznica wielkich myśli.
Tym , co dawno przeminęli,
Hołd składają ci , co przyszli.
Choć przeminął dawno wiek,
Dawno hasła się zmieniły,
Orzeł począł nowy bieg,
Lecz z przeszłości czerpał siły.”
Niech dzisiejsze święto przypomina wszystkim Polakom, że budując przyszłość nie można zapominać o przeszłości.
- Zaśpiewajmy ochoczo i radośnie: Witaj, majowa jutrzenko świeć naszej polskiej krainie uczcimy ciebie piosenką która w całej Polsce słynie. Witaj Maj, Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

Zdjęcia przesłane do konkursu: