Praca terenowa nie jest im obca. Mowa o pracownikach Urzędu Gminy Tarnów oraz Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, którzy uporządkowali i upiększyli charakterystyczne miejsca na wzniesieniach w Porębie Radlnej i Koszycach Małych, gdzie wcześniej sadzonki się nie przyjęły. Na okazałych skarpach pojawiło się blisko dwieście dwadzieścia czerwonych i żółtych berberysów, krzewy kosodrzewinki, jałowca, tawułki czy tui.

- Pracowaliśmy w dziesięć osób przez dwa dni przy kościele w Porębie Radlnej oraz w dwóch miejscach, przy głównej drodze, w Koszycach Małych, m.in. przy boisku sportowym, tam, gdzie zwyczajowo odbywa się jedna z największych imprez charytatywno – kulturalnych gminy Tarnów, czyli Mania Pomagania – wylicza Paulina Tajak z referatu inwestycji i rozwoju Urzędu Gminy Tarnów. – Bardzo sprawnie nam to poszło. Na początek sprzątanie, plewienie, nasadzenia, no i jeszcze podlewanie, żeby drzewka się przyjęły. Jesteśmy gotowi do następnych zadań – dodaje z uśmiechem.

Prace ogrodnicze w Porębie Radlnej i Koszycach Małych to kontynuacja poprzednich działań. Jak informowaliśmy, osoby sprzątające, konserwatorzy czy pracownicy kuchni zatrudnieni w placówkach oświatowych w Gminie Tarnów upiększyli i uporządkowali tereny wzdłuż dróg, na skarpach, poboczach i skwerach, gdzie pojawiły się nowe, różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, czy lawenda. {Play}