Wśród mieszkańców i radnych trwa intensywna dyskusja na temat ewentualnych zmian w systemie gospodarowania odpadami w gminie Tarnów. Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Najprościej mówiąc – obecnie wszyscy płacą po równo, a w ramach ustalonych opłat, mieszkańcy mają odbierane odpady segregowane z posesji. – Ponadto 4 razy w roku zbierane są odpady wielkogabarytowe czy zielone – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

– Będziemy się starali wypracować taki sposób, żeby jak największa część odpadów była płacona przez te osoby, które produkują, ponieważ dużo jest głosów takich, że ja nie oddaję, oddaję mało, a płace tyle samo – 20 złotych od jednej osoby. Rzeczywiście tak jest.

Jest propozycja, by mieszkańcy sami, bezpłatnie, według potrzeb, zawozili odpady zielone i wielkogabarytowe do wyznaczonych punktów w Tarnowie. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnowie przy ul. Komunalnej 31 i przy ul. Kąpielowej 4b, codziennie w wyznaczonych godzinach.

Mieszkańcy gminy Tarnów będą obsługiwani w zakresie odbioru odpadów na dotychczasowych zasadach do końca bieżącego roku. W związku z tym w III kwartale br. zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Informacje można przekazywać w formie elektronicznej na adres urząTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub uwagi pisemne kierować bezpośrednio do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do Urzędu Gminy Tarnów.

Można je także przekazywać przedstawicielom lokalnych środowisk, przede wszystkim radnym i sołtysom wsi.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji „Słowo za słowo” w RDN Małopolska. {Play}