Po okresie związanym ze stanem epidemii w Polsce, placówka wsparcia dziennego dla seniorów z gminy Tarnów wznowiła działalność. Przy zachowaniu wszelkich, zalecanych środków ostrożności, znów przyjmuje podopiecznych. - Tylko w pierwszym dniu ponownego otwarcia, stawili się prawie wszyscy, tak bardzo stęsknili się za swoim towarzystwem – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Beata Witkowska. Są jeszcze wolne miejsca, do placówki można się zapisywać.

- Zamknięcie Domu było dla nas trudnym okresem. To nasze miejsce – mówi jedna z pensjonariuszek. I dodaje: - Bardzo tęskniliśmy za wspólnym spędzaniem czasu, choć pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej cały czas byli z nami w kontakcie, dowozili nam maseczki, pytali czego potrzebujemy. A my dopytywaliśmy kiedy znów będziemy mogli się spotkać – mówi z uśmiechem. Bo pensjonariusze to też pasjonaci. - Pan Piotr, na przykład, niezwykle aktywny specjalista od historii regionalnej, nie tylko doradza innym w trudnych sytuacjach, ale i barwnie opowiada różne ciekawostki z przeszłości. Słucha się go z otwartą buzią – dodaje Beata Witkowska.

Czas seniorów z Dziennego Domu Senior + w Nowodworzu jest wypełniony po brzegi. Najpierw, już z samego rana, wspólne śniadanie i rozmowy, potem różne zajęcia, np. plastyczne i terapia. Jest też gimnastyka, rehabilitacja, podopiecznym mierzone jest ciśnienie i poziom cukru we krwi.  -Wspólne są nawet modlitwa, spacery i obiady – dodaje wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. - Większość pensjonariuszy przybywa do placówki na 8.00, choć kilka osób stawia się już po 7.00, nasi seniorzy lubią być z nami – mówi poseł Anna Pieczarka.

Dzienny Dom Senior + w Nowodworzu został otwarty 1 kwietnia ubiegłego roku w ramach rządowego programu Senior +. Zarówno na uruchomienie, jak i na prowadzenie placówki, gmina Tarnów otrzymała wsparcie finansowe, resztę dołożyła z własnego budżetu.  Placówka jest przeznaczona dla 15 osób, mieszkańców gminy Tarnów, w wieku 60 plus. Zapisać się może każdy. Osoby zainteresowane powinny się kontaktować z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, numery telefonów 14 688 01 50 (52). {Play}