Trwają ostatnie przygotowania do ponownego uruchomienia obiektów dla amatorów aktywności fizycznej. Ma się to stać od wtorku, 16 czerwca. Siłownie na terenie gminy Tarnów będą pracować z zachowaniem wszelkich, zalecanych środków ostrożności.

Ponowne uruchamianie siłowni i klubów fitness odbywa się w ramach IV etapu odmrażania gospodarki. – Zainteresowanie jest duże, otrzymujemy sporo pytań telefonicznych w tej sprawie – mówi Maciej Aleksander, kierownik ds. sportu i rekreacji Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. Od wtorku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, otwarte będą siłownie w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych, przy Klubie Sportowym w Koszycach Wielkich oraz w Domu Kultury w Tarnowcu. Numery telefonów do administratorów wszystkich obiektów będą wywieszone na drzwiach wejściowych poszczególnych budynków.

- W tym samym czasie w jednym pomieszczeniu mogą przebywać dwie osoby, a preferowany czas treningu to 45 minut. Kwadrans rezerwujemy sobie na dokładną dezynfekcję pomieszczeń i przygotowanie ich dla następnych chętnych. Prosimy też o przynoszenie z sobą własnych ręczników i środków higieny osobistej - dodaje Maciej Aleksander.

Przypomnijmy, siłownie zamknięto z powodu pandemii koronawirusa trzy miesiące temu. Teraz, w całej Polsce, trwa ich ponowne uruchamianie. {Play}