Do udziału w rządowych programach modernizacji i przebudowy dróg oraz sieci transportu kolejowego zachęcał samorządowców z regionu tarnowskiego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Do współpracy w realizacji programu namawiali Edward Czesak z zarządu województwa i poseł Anna Pieczarka. Samorząd gminy Tarnów reprezentował w trakcie spotkania wójt Grzegorz Kozioł oraz zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

- Polski rząd nie ograniczy pieniędzy na inwestycje publiczne, a wręcz przeciwnie – zwiększy na nie wydatki - poinformował Andrzej Adamczyk w trakcie spotkania w starostwie powiatowym w Tarnowie. Minister infrastruktury zaprosił samorządowców do współpracy w ogłaszanych przez jego resort programach. - Na Fundusz Dróg Samorządowych wydajemy miliardy złotych, a wkrótce przeznaczymy jeszcze więcej pieniędzy na przebudowy i modernizacje dróg gminnych i powiatowych. Przygotowujcie inwestycje i składajcie wnioski o dofinansowania, by drogi samorządowe w Polsce były lepsze i bezpieczniejsze – zaapelował minister Adamczyk.

- Wsparcie rządu dla samorządowych inwestycji drogowych jeszcze nigdy w historii nie było tak solidne, jak obecnie. W gminie Tarnów z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowaliśmy już m.in. ulicę Szklarniową w Koszycach Wielkich, kończy się remont ulicy Miłej w Zbylitowskiej Górze czy ulicy Sportowej w Tarnowcu. Dzięki rządowemu wsparciu nasze drogi są bezpieczniejsze i wygodniejsze – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. {Play}