Wesołe wierszyki i rymowanki to efekt konkursu na opis sierżanta Garcii, ogłoszonego w trakcie gminnego E-Dnia Dziecka, który odbył się zdalnie w dniu 1 czerwca. Jak się okazało, pomysłowość i wyobraźnia naszych najmłodszych poetów nie zna granic, na konkurs wpłynęło bowiem wiele niezwykłych prac.

Przypomnijmy, że w trakcie gminnego E-Dnia Dziecka, transmitowanego na żywo, w trakcie którego w ręce naszych najmłodszych mieszkańców trafiły wspaniałe nagrody, został ogłoszony dodatkowy konkurs. Polegał on na opisaniu, jak wygląda sierżant Garcia, czyli znana postać z filmów i seriali o bohaterze Zorro. Dzieci z gminy Tarnów poważnie podeszły do zadania i przez kolejne dni mailową skrzynkę Centrum Kultury zalały wspaniałe wiersze, wierszyki i rymowanki.
Komisja konkursowa stanęła przed ciężkim zadaniem wybrania najlepszych prac konkursowych. Po długich i ciężkich obradach, wybrano te najlepsze. Poniżej prezentujemy zwycięskie wiersze. Zarówno laureatom jak i wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

1 miejsce
Garcia Nasz strażnik,
pulchny jak puszek- troszczy się stale o duży brzuszek.
Czarny kapelusz na jego głowie, zaraz o Zorro nam coś opowie.
Ubrany w mundur z bronią przy pasie, tak to wygląda facet przy kasie.
Garcia, bracie pamiętam Cię z kina,
Znam również Twoją słabość do wina.
Polujesz na Zorro to Twoja gra, jesteś na straży jak słynne 102!
Wiktoria z Łękawki

----------------
2 miejsce
ZORRO
Zorro przystojny mężczyzna, który za maską się skrywa.
Bywa rozbójnik niegrzeczny, lecz w słusznej sprawie waleczny.
Czarną peleryną okryty, jeździec konny znakomity.
Świetnie szpadą włada i zawsze na dwie nogi spada!! :)
SIERŻANT GARCIA
Garcia wąsaty, stróż prawa pyzaty,
O swój brzuszek dba, więc kondycji nie ma!
Zorro chce pojmać, a przy tym królować.
Swą inteligencją nie grzeszy, dzięki czemu nas śmieszy. ;)
Kinga Orlof

---------------------------
3 miejsce
Duży, gruby, kolorowy, do zabawy zawsze gotowy.
Jak zawoła ram pam pam wszystkie dzieci idą w tan.
Skacze, śpiewa i rymuje z nim się nigdy nie próżnuje.
Dziś dzień dziecka niech każdy mały i duży o tym pamięta!
Paulina Pawłowska Szkoła podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej {Play}