Rok szkolny 2019/2020, który zakończy się w piątek, 26 czerwca, jest inny niż wszystkie. Od końca marca, ze względu na epidemię koronawirusa, naukę realizowano zdalnie. - Było to ogromne wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł, który dziękuje im wszystkim za zaangażowanie i podjęcie tego niełatwego wyzwania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, szkoły nie zorganizują tradycyjnego zakończenia roku szkolnego i uroczystego wręczania świadectw i nagród. O terminie i formie odebrania przez uczniów dokumentów decydują dyrektorzy szkoły.

W gminie Tarnów naukę kończy dokładnie 1846 uczniów z działających na jej terenie szkół podstawowych i przeszło 300 nauczycieli. Dane dotyczą zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych. Najwięcej, bo 263, uczniów ma Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach (254) i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej (253). To liczebnie pierwsza trójka placówek w gminie Tarnów.

Najwięcej nauczycieli z kolei pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zgłobicach (43), w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Koszycach Wielkich (41) oraz ex aequo w Publicznej Szkole Podstawowej im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu i Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej (po 39).

- Jestem dumny z pracy wszystkich szkół na terenie gminy. Czy większe czy mniejsze, publiczne czy niepubliczne, radzą sobie bardzo dobrze, podejmują nowe wyzwania, przyciągają uczniów do siebie i stwarzają jak najlepsza ofertę edukacyjną. Pracę nauczycieli widać także na tle osiągnięć uczniów. W gminie Tarnów mamy młodych ludzi ze znakomitymi wynikami w nauce oraz stypendystów, to nasze perełki – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Nazwiska uczniów z najlepszymi średnimi osiągnięć dydaktycznych oraz stypendystów Wójta Gminy Tarnów wraz ze zdjęciami opublikujemy w piątek.

Koniec roku szkolnego to zarazem początek sezonu wakacyjnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia opracowało specjalne wytyczne w tym zakresie. Wypoczynek może być zorganizowany tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa. {Play}