- Witajcie wakacje – to hasło obowiązuje od dzisiaj. Mimo, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego, ze względu na epidemię koronawirusa, jest inne niż zwykle, letnia przerwa w nauce stała się faktem. Uczniowie odebrali świadectwa zgodnie z harmonogramem ustalonym przez dyrekcje poszczególnych szkół, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

- Jesteśmy w maseczkach, niektórzy z nas także w rękawiczkach, zachowujemy odstępy, choć najchętniej uściskalibyśmy się, bo dawno się nie widzieliśmy – mówi Milenka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowcu.

Także nauczyciele i dyrektorzy szkół nie kryją jak bardzo przez te ostatnie trzy miesiące, gdy nauka była realizowana zdalnie, zmienili się ich uczniowie. – Wydorośleli, zapuścili, albo obcięli włosy, niektórzy z nich to jakby inne osoby – uśmiecha się Pani Basia ze Zgłobic.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł dziękuje wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za trud i zaangażowanie włożone w zdalne nauczanie dzieci i młodzieży. - Życzę Wam wszystkim pięknych wakacji – nich będą bezpieczne i zdrowe. Życzę realizacji dziecięcych marzeń, niezapomnianych wycieczek i jak najwięcej czasu z bliskimi. I obyśmy się wszyscy w komplecie spotkali we wrześniu J - mówi.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście do uczniów kończących naukę zaznaczył, że w tej chwili resort przygotowuje się do powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach. Zaznaczył, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi.

Poniżej Uczniowie wszystkich typów gminnych szkół podstawowych, którzy w roku szkolnym 2019/2020 uzyskali najwyższe średnie w nauce: {Play}