Laureatami nagród finansowych są Natalia Ćwik z Koszyc Małych, Piotr Stępak ze Zbylitowskiej Góry i Adrian Wilk z miejscowości Jodłówka Wałki. – To już kilkunastoletnia tradycja. Rokrocznie wspieramy młodych, aktywnych, uzdolnionych sportowo mieszkańców naszej gminy, to szczególnie miły obowiązek – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Natalia Ćwik jest uczennicą V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Od 2018 roku, w klubie MLUKS Tarnów, trenuje lekkoatletykę. Jest powołana do Zaplecza Kadry Narodowej Polski. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i wyróżnień sportowych na szczeblu ogólnopolskim oraz wojewódzkim, m.in. zajęcie pierwszego miejsca na Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Wielobojach Lekkoatletycznych w Krakowie w 2019 roku. Środki ze stypendium zamierza wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z treningami, wyjazdami na zawody czy obozy sportowe.

Piotr Stępak, obecnie student Politechniki Krakowskiej, trenuje Nordic Walking. Jest laureatem wielu zawodów sportowych w tej dziedzinie, m.in. I miejsca w 7. Mistrzostwach Polski w górskim Nordic Walking na dystansie 5 km w Krynicy w 2018 roku. Jego marzeniem jest start w Pucharze Świata, Europy oraz Polski, a także w Mistrzostwach Polski oraz Europy. W sumie planuje odwiedzić 10 krajów i zmierzyć się z najlepszymi w swojej dziedzinie.

Adrian Wilk z kolei jest zawodnikiem MKS Tarnovia Tarnów sekcji tenisa stołowego. Bierze udział w zawodach i obozach sportowych. Jest czołowym zawodnikiem w Małopolsce, finalistą zawodów powiatowych i wojewódzkich. Brał udział m.in. w Memoriale im. Andrzeja Grubby, w którym zajął IV miejsce. Stypendium zamierza wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów obozów sportowych oraz zakup odzieży i akcesoriów do treningów. {Play}