Epidemia zmieniła plany wielu Polaków w zakresie tegorocznych wakacji. Badania wskazują, że spora ich część zrezygnowała z wyjazdów lub zamierza spędzić urlop na terenie kraju. Zdecydowanie mniej osób niż zwykle planuje wyjechać za granicę. Powodem jest nie tylko strach przed koronawirusem, ale i skrupulatne liczenie pieniędzy w domowych budżetach. Analizy rynkowe wskazują, że są tacy, którzy z powodu pandemii stracili nawet znaczną część swoich zarobków. Nie wszystkie dzieci wyjechały na wakacje. Wypoczynek zorganizowany odbywa się tylko w miejscach specjalnie do tego przygotowanych. Wielu rodziców w obawie przed epidemią, zostawiło swoje pociechy w domach. Remedium na tę sytuację może być oferta Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. Można z nich korzystać z zachowaniem środków ostrożności.

Basen w Woli Rzędzińskiej jest czynny od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 19.00. Na terenie obiektu, w normalnych warunkach, zgodnie z regulaminem, może przebywać do 40 osób. Po ponownym otwarciu jest to maksymalnie 16 osób. Basen jest na bieżąco dezynfekowany. Reżim sanitarny dotyczy całego obiektu - hali basenowej, holu i szatni.

Ponowne uruchamianie basenów, siłowni i klubów fitness odbywa się w ramach IV etapu odmrażania gospodarki. Na terenie gminy Tarnów, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, otwarte są siłownie w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych, przy Klubie Sportowym w Koszycach Wielkich oraz w Domu Kultury w Tarnowcu. Numery telefonów do administratorów wszystkich obiektów są wywieszone na drzwiach wejściowych poszczególnych budynków.

- W tym samym czasie w jednym pomieszczeniu mogą przebywać dwie osoby, a preferowany czas treningu to 45 minut. Kwadrans rezerwujemy sobie na dokładną dezynfekcję pomieszczeń i przygotowanie ich dla następnych chętnych. Prosimy też o przynoszenie z sobą własnych ręczników i środków higieny osobistej – przypomina kierownik ds. sportu i rekreacji Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, Maciej Aleksander.

Boiska sportowe i orliki także czekają na chętnych. Można z nich korzystać po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Sporym powodzeniem cieszą się gminne biblioteki. Książnice w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej funkcjonują na zmienionych zasadach. Wybrane książki należy od poniedziałku do piątku zamówić telefonicznie, mailowo bądź zarezerwować w katalogu internetowym w godzinach 9.00 do 12.00, a następnie odebrać w godzinach 13.00 do 17.00.

- Zapraszamy do nas. Nasze obiekty są bezpieczne, przyjazne i można z nich korzystać w czasie, gdy wiele wakacyjnych wyjazdów jest odwoływanych – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. {Play}