W najbliższy poniedziałek, 20 lipca, ruszają bezpłatne zajęcia sportowe dla najmłodszych. Jest to możliwe dzięki pozyskanej przez tamtejszy UKS dotacji z Ministerstwa Sportu, z programu KLUB 2020. Mowa o kwocie 15 tysięcy złotych. – Mamy sprzęt, mamy teren i wielu chętnych do nauki jazdy na deskorolkach, to świetna propozycja dla dzieci i młodzieży ze Zgłobic i okolic – cieszy się dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, Barbara Międzybrodzka – Parcianko. Jak informowaliśmy, podobne dotacje otrzymały także Uczniowski Klub Sportowy i Ludowy Klub Sportowy Zgłobice, Ludowy Klub Sportowy Wola Rzędzińska, Klub Sportowy Koszyce Wielkie, Ludowy Klub Sportowy Dunajec Zbylitowska Góra, Klub Sportowy Viktoria Koszyce Małe i Klub Sportowy Radlna.

Zajęcia sportowe w Zgłobicach będą organizowane przez najbliższe dwa tygodnie, w czterech grupach po 1,5 godziny. Młodzi adepci jazdy na deskorolkach będą trenować codziennie od 9.00 do 15.00.

To nie koniec dobrych wiadomości dla Zgłobic. Przyszkolny skate – park, będzie jak nowy. Ruszają prace renowacyjne terenu, który wśród młodzieży, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Remont jest możliwy dzięki dobrej współpracy szkoły i Urzędu Gminy Tarnów. – Z budżetu gminy na ten cel pozyskaliśmy 11 tysięcy złotych, kilka tysięcy dołożyliśmy z środków własnych – dodaje Barbara Międzybrodzka – Parcianko, która jednocześnie dziękuje samorządowi za taki montaż finansowy i podkreśla, że od teraz korzystanie z tego miejsca będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Zgłobicki, przyszkolny skate - park to miejsce bardzo popularne wśród mieszkańców samych Zgłobic oraz najbliższych miejscowości w gminie Tarnów. Każdego dnia, zarówno w wakacje, jak i poza nimi, przebywa w nim wielu młodych ludzi. Jeżdżą na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

Dodajmy, ze niedawno szkoła w Zgłobicach pozyskała ponadto środki finansowe z rezerwy oświatowej państwa. 71 tysięcy złotych przeznaczono na odnowienie klasopracowni biologiczno – geograficzno – chemicznej. Zakupione zostały nowoczesne pomoce dydaktyczne.