Już w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Tarnów 2020. W Zbylitowskiej Górze o godzinie 11:00 odbędzie się Msza św., po której na placu przykościelnym samorząd gminny zaprosi na tradycyjny obrzęd oraz konkurs wieńca dożynkowego. Wydarzenie będzie można śledzić ONLINE na stronie gminy Tarnów www.gmina.tarnow.pl oraz tarnowska.tv.

Ze względu na stan epidemii tegoroczne Dożynki Gminy Tarnów odbędą się w bardzo ograniczonym zakresie. Nie będzie ponadregionalnego wydarzenia z koncertami gwiazd, na które tak licznie przybywają mieszkańcy już od kilkunastu lat. Samorządowcy, rolnicy oraz mieszkańcy podziękują Opatrzności Bożej za tegoroczne plony uczestnicząc w uroczystej Mszy świętej. Następnie odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy oraz konkurs wieńca dożynkowego, w którym udział wezmą grupy wieńcowe z gminnych miejscowości.

– Świętowanie dożynek jest to jedna z najpiękniejszych tradycji naszego narodu. Dlatego w tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcemy wyrazić szacunek dla obrzędów dożynkowych i kultywować ten obecny od wieków w naszej ojczyźnie zwyczaj. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oglądania transmisji z tegorocznych Dożynek Gminy Tarnów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Samorząd Gminy Tarnów zaprasza więc wszystkich do oglądania transmisji z dożynek. Transmisja rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia przed godziną 11:00.