W najbliższą niedzielę odbędą się symboliczne Dożynki Gminy Tarnów. Zgodnie ze staropolską tradycją jedną z najważniejszych ról pełnią w ich trakcie Starostowie Dożynek. Poznajmy tegorocznych Starostów Dożynek Gminy Tarnów 2020.

Starostowie Dożynek Gminy Tarnów 2020
DOMINIK I NATALIA WZOREK

Państwo Dominik i Natalia Wzorek są mieszkańcami Łękawki. Uprawiają blisko 4 hektarowe gospodarstwo rolne, a w nim głównie zboża: pszenicę i owies. Czas najcięższej pracy przypada im w okresie siania i zbiorów. Pan Dominik pracę w roli wyniósł z domu. Jak sam mówi gospodarzyli jego dziadkowie, gospodarzą jego rodzice, więc gospodarzy i on wraz z żoną.

Oprócz uprawy roli Państwo Wzorkowie pracują zawodowo. Pan Dominik prowadzi swoją firmę, zaś Pani Natalia jest przedszkolanką. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci – Karolinkę i Filipka.  Pan Dominik udziela się również w miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.