Ksawery Masiuk, młody utalentowany pływak z Tarnowca otrzymał stypendium Wójta Gminy Tarnów za szczególne osiągnięcia sportowe.

Ksawery Masiuk ma 16 lat, a od 8 trenuje pływanie. Osiągane sukcesy w stylu grzbietowym sprawiły, że Ksawery trafił do klubu UKS G8 Bielany Warszawa, gdzie rozwija się pod okiem najlepszych trenerów w Polsce Pawła Wołkowa i Łukasza Drynkowskiego. To zaowocowały wielkimi sukcesami. Ksawery w lipcu 2019 roku został Mistrzem Polski na dystansie 50m stylem grzbietowym, dwukrotnie zajął 3 miejsce na dystansach 100m i 200m. Równocześnie wszedł w skład zespołu sztafetowego zdobywając brąz na dystansie 200m, złota na 100m stylem dowolnym i stylem zmiennym, ustanawiając nowy rekord Polski 15-latków. Na kolejnych Mistrzostwach Polski w grudniu 2019 roku wywalczył 2 srebra i brąz indywidualnie, 2 złota i brąz w sztafecie, ponownie płynąc po rekord Polski. Ksawery został powołany do Kadry Narodowej juniorów. W ostatnim czasie triumfował w klasyfikacji na najlepszego pływaka całych zawodów o Puchar KU AZS UMCS Lublin.

Przypomnijmy, że Stypendium Wójta Gminy Tarnów już od kilku lat jest przyznawane osobom, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami przynajmniej w jednej z trzech dziedzin: naukowej, sportowej lub artystycznej. Trafiają one do laureatów konkursów, olimpiad, zawodów, festiwali, przeglądów ogólnopolskich lub międzynarodowych. {Play}