Już od jutra, 3 września, będzie można bezpłatnie otrzymać uszyte przez pracowników Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów maseczki ochronne. Będą one dostępne w trzech filiach gminnych bibliotek, na basenie w Woli Rzędzińskiej oraz do odebrania na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Tarnów.

– To wyjście także naprzeciw uczniom z terenu naszej gminy, którzy rozpoczęli rok szkolny i, zgodnie z zaleceniami dyrektorów szkół, powinni nosić maseczki podczas przerw lekcyjnych – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.  – Wystarczy przyjść do naszych jednostek i bez żadnych formalności w godzinach ich pracy odebrać maseczki – dodaje.

To kontynuacja trwającej od kwietnia akcji rozdawania maseczek w gminie Tarnów. Zostały one dotychczas rozdysponowane we wszystkich miejscowościach. Są kolejne partie przeznaczone dla mieszkańców. 

O tym, że warto chronić siebie i innych, nikogo przekonywać nie trzeba - niestety wciąż pojawiają się nowe zachorowania. Maseczki od gminy Tarnów są wielokrotnego użytku, ręcznie szyte, wykonane z bawełny i flizeliny.

Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. {Play}