Wraz z końcówką lata, pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek oraz Urzędu Gminy Tarnów, porządkują gminne skarby i zieleńce. Pracują m.in. w Koszycach Małych, w Porębie Radlnej czy w Zgłobicach. Wszystko po to, by wiosną znów było kolorowo i można było sadzić nowe drzewka.

– Teren trzeba przygotować na zimę, usunąć uschnięte rośliny i wyplewić chwasty. Przy tak pięknej, wrześniowej pogodzie to czysta przyjemność. Miło jest też patrzeć na efekty naszej pracy – mówi Pani Alina.

Praca w terenie pracowników Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek oraz Urzędu Gminy Tarnów to już tradycja. – Zawsze, gdy jest sezon na prace ogrodowe, jesteśmy do dyspozycji – dodaje Ola. – To także znaczne oszczędności. Nie wynajmujemy firmy zewnętrznej, działamy we własnym zakresie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Przypomnijmy, na wiosnę na okazałych skarpach w gminie Tarnów pojawiły się czerwone i żółte berberysy, krzewy kosodrzewinki, krzewy jałowca, tawułki czy tui. Są też różnobarwne kwiaty – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, czy lawenda. Kolejne nasadzenia – za kilka miesięcy. {Play}