W spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Gromniku wzięło udział jedenastu spośród szesnastu gminnych koordynatorów sportu w powiecie tarnowskim. Rozmawiano na temat sposobów i możliwości organizowania szkolnych rozgrywek i turniejów sportowych w zmienionej rzeczywistości. Mowa o dostosowywaniu się do obostrzeń związanych z zagrożeniem koronawirusem.

- W gminie Tarnów dyrektorzy szkół zdecydowali, że na razie nie będą organizować rywalizacji sportowej. Możemy natomiast, jeśli tylko będzie taka wola dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego wystawić zawodników do rywalizacji powiatowej. Jesteśmy zawsze sercem ze sportem - mówi koordynator sportowy w gminie Tarnów, Eugeniusz Wojarowicz. Na rozgrywki z zachowaniem wszelkich, wymaganych obostrzeń zdecydowały się natomiast cztery samorządy: Tuchowa, Gromnika, Zakliczyna i Radłowa.

Podczas spotkania w Gromniku wybrano także delegatów na Walne Zebranie Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zostali nimi Edward Cudek i Ryszard Okoński.

Tematem rozmów był również kalendarz najbliższych wydarzeń w województwie. Jest on dostępny na stronie internetowej Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. {Play}