Lot 202 i Ekstradycja Remigiusza Mroza, Pani Churchill Marie Benedict, Poryw i Spektakl Kingi Wójcik, Zimny Chirurg Maxa Czornyja, Serce Gangstera i Zemsta Anny Wolf, Recepta na szczęście Agaty Przybyłek czy Otwórz oczy i w jego oczach Alicji Sienickiej – to tylko niektóre tytuły nowości wydawniczych, które trafiły właśnie do gminnych bibliotek. Otrzymały je wszystkie filie – w Tarnowcu, w Woli Rzędzińskiej oraz w Zgłobicach.

W sumie do każdej z bibliotek trafiło po kilkadziesiąt pozycji książkowych. – To pierwsze zakupy od marca, czyli od ogłoszenia w Polsce stanu epidemii koronawirusa, który zmienił nieco naszą działalność. Te zakupy to dowód na to, że powoli wracamy do normalności – mówi Jolanta Wajdowicz z filii biblioteki w Tarnowcu. Zwykle bowiem nowości książkowe trafiają do gminnych książnic co miesiąc.

Każda z gminnych bibliotek na zakup nowości książkowych otrzymała po kilka tysięcy złotych. To w całości środki budżetowe gminy Tarnów. – Zakupiliśmy książki, na które nasi czytelnicy czekali. Są to także kontynuacje popularnych serii – dodaje Jolanta Wajdowicz.

Następne zakupy – niebawem. Kolejne książki mają trafić do gminnych bibliotek nawet w przyszłym tygodniu. Lada chwila będą dostępne dla wypożyczających. A tych jest coraz więcej, wszystko wskazuje bowiem na to, że zagrożenie koronawirusem i związane z nim obostrzenia spowodowały powrót do spędzania czasu z książką. {Play}