Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają wokalistów, chóry i zespoły we wszystkich grupach wiekowych do udziału w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” 2020. Wydarzenie odbędzie się 22 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci szkół muzycznych I i II stopnia). Może wziąć w nim udział każdy, zarówno soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, jak i chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach a także osoby indywidualne, niezrzeszone. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności. Dodajmy, że premiowane będą wykonania utworów autorskich.

Zwycięzcy eliminacji wezmą udział w przesłuchaniach finałowych i Koncercie Galowym w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, które odbędą się w listopadzie 2020.

By wziąć udział w przesłuchaniach eliminacyjnych w Koszycach Małych należy wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeń dostarczyć do dnia 16 października 2020 roku do Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodajmy, że wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa wynikających z wprowadzonego stanu epidemii. Przesłuchania będą obywały się indywidualnie, bez udziału publiczności, o wyznaczonych dla uczestników indywidualnych godzinach przesłuchań. Każdy będzie zaś mógł śledzić transmisję online, w trakcie której, po zakończeniu przesłuchań, zostaną przedstawione wyniki eliminacji.

Dodatkowe informacje dotyczące eliminacji w Koszycach Małych pod numerem telefonu: +48 603 987 771, a dotyczące całości Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” 2020 na stronie https://piosenkaniezlomna.pl/. {Play}

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN