Wzdłuż Popradu – to kolejna propozycja wycieczki dla starszych mieszkańców z terenu naszej gminy. Będą zwiedzać miasta i miasteczka leżące nad tą górską rzeką, a głównym punktem programu jest wyjazd kolejką linową na Jaworzynę Krynicką. Po drodze m.in. Nowy Sącz, Piwniczna i Żegiestów. Wszystko z zachowaniem środków ostrożności.

Seniorów z gminy Tarnów podzielono na dwie tury. Dziś, we wtorek, 29 września, na Sądecczyznę wyruszyła pierwsza grupa stu osób, jutro, w środę, 30 września, kolejna. – Każdy taki wyjazd to frajda, do którego przygotowujemy się od dłuższego czasu. To możliwość wyjścia z domu, rozrywki, a tego brakuje na co dzień – mówi Pani Jola.

Wyjazd na Sądecczyznę zorganizowano seniorom z ich inicjatywy po dłuższej, wymuszonej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. – W Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek dopytywaliśmy od dłuższego czasu kiedy znów będziemy mogli wyruszyć w drogę, no i się doczekaliśmy – cieszy się Pani Halina.

Seniorami z gminy Tarnów opiekuje się Gminne Centrum Kultury i Bibliotek. W ciągu całego roku nie tylko jeżdżą na wycieczki krajoznawcze, ale i uczestniczą w koncertach, spotkaniach okolicznościowych czy patriotycznych. Zagrożenie koronawirusem wyhamowało wiele inicjatyw. – Powoli wracamy do normalności – mówi wójt, Grzegorz Kozioł, który deklaruje, że będą się pojawiać kolejne inicjatywy. Rzecz jasna, z zachowaniem wszelkich, wymaganych norm sanitarnych.

Dodajmy, że październik obchodzony jest w naszym kraju jako miesiąc seniorów. {Play}Seniorzy czekali na wyjazd w małych grupkach, najbliżej miejsca zamieszkania