6,5 tysiąca flag powstanie w gminnej szwalni w Tarnowcu do połowy października. Flagi państwowe z okazji zbliżającego się święta narodowego, 11 listopada, szyją pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek i Urzędu Gminy Tarnów. Będą one dołączone do najbliższego wydania Nowin Tarnowskiej Gminy.

- Biurka zamieniliśmy na stoły i maszyny do szycia, każdego dnia powstaje kilkaset flag – mówi Dawid z Centrum Kultury i Bibliotek, któremu tego rodzaju praca nie jest obca. – Lubię szyć, nauczyłem się tego w domu – dodaje. Flagi państwowe powstają w godzinach pracy urzędu.

To już tradycja, że, gdy jest potrzeba, pracownicy ruszają do działania. – Jesteśmy wielofunkcyjni – mówi z uśmiechem Ola, która każdego dnia, gotowa do pracy, przed 7.30 melduje się w Domu Kultury w Tarnowcu. Podobna ekipa, jak informowaliśmy, jeszcze niedawno porządkowała największe skarpy przed zimą.

Kilka miesięcy temu z kolei urzędnicy szyli maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Tarnów. Były one rozdawane bezpłatnie we wszystkich miejscowościach. Każdy kto zechciałby jeszcze z nich skorzystać, będzie je mógł odebrać wraz z flagami państwowymi, które powstają w Tarnowcu. {Play}