Z oferty Centrum Rekreacji Wodnej gminy Tarnów korzysta coraz więcej osób. To zarówno indywidualni amatorzy pływania, uczniowie ze szkół oraz uczestnicy ćwiczeń sportowych w wodzie, czyli aqua aerobiku. Jak sami mówią – zachęcają ich korzystne ceny, dobra infrastruktura oraz warunki sanitarne.  Podczas, gdy podobne obiekty w pobliżu mają kłopoty frekwencyjne, basen w Woli Rzędzińskiej może się poszczycić sporym powodzeniem.

Godzina pływania kosztuje jedynie 8 złotych, a bilety ulgowe to wydatek 5 złotych. - Klienci chwalą także naszą zasadę, według której czas spędzony w saunie nie jest wliczony w czas spędzony w wodzie, jak dzieje się to np. w Tarnowie. Po basenie idą sobie więc spokojnie do sauny – dodaje Rafał, który w Centrum Rekreacji Wodnej pracuje jako ratownik. Co ważne, za zajęcia z aqua aerobiku, uczestnicy dodatkowo nie płacą. Kosztują one tyle samo ile zwykłe wejście na basen.

Ćwiczenia w wodzie w Centrum Rekreacji Wodnej gminy Tarnów, odbywają się cztery dni  w tygodniu. Niektóre grupy liczą nawet około dwudziestu osób. To głównie panie, choć zdarzają się także panowie. – Zdarza się, że uruchamiamy nawet drugi pas – mówi Bartłomiej, ratownik. - Wsiadam w samochód i z przyjemnością jadę do Woli Rzędzińskiej. Ceny są bardzo konkurencyjne, miła obsługa i bardzo dobre warunki sanitarne. Z radością czekam na każde spotkanie z koleżankami. A i to, że kilogramy spadają, nie jest bez znaczenia – mówi z uśmiechem stała uczestniczka ćwiczeń w wodzie.

Do każdej z grup aqua aerobiku można dołączyć w każdej chwili. Dla bezpieczeństwa związanego z zagrożeniem koronawirusem, stosuje się zachowanie specjalnej odległości, a w pomieszczeniach maseczki ochronne i środki do dezynfekcji.

Dodajmy, że pracę Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej administruje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek. Od 1 września obiekt jest otwarty od godziny 10.00 do 21.00. Można skorzystać z sauny, masaży kręgosłupa oraz mięśni nóg, a także z siłowni czy z boiska do piłki nożnej i koszykówki. {Play}