Zawodniczka AZS AWF Kraków wygrała 15:14 w finale zawodów we Wrocławiu z Magdaleną Piekarską Twardochel z klubu AZS AWF Warszawa zdobywając tytuł mistrzyni Polski w szpadzie. - Złota medalistka pochodzi z gminy Tarnów, ze Zgłobic, bardzo mocno jej gratulujemy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Renata Knapik – Miazga, 15:12, w ćwierćfinale, pokonała pokonała Martynę Swatowską z AZS AWF Katowice, a w półfinale wygrała 15:14 z Glorią Klughardt z Klubu Sportowego Szpada Wrocław.

Szpadzistka z Koszyc Wielkich to dwukrotna stypendystka gminy Tarnów, która współpracuje także z lokalnym samorządem. W swojej rodzinnej miejscowości prowadzi m.in. zajęcia z szermierki dla młodzieży.

Przypomnijmy, Renata Knapik - Miazga w przeszłości reprezentowała barwy Krakowskiego Klubu Szermierzy, po czym została zawodniczką AZS Kraków. W 2012 i 2013 roku, dwukrotnie zdobyła indywidualne mistrzostwo Polski, a na mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal w turnieju drużynowym w 2005, 2013 i 2014 roku, medal brązowy w turnieju indywidualnym w 2008 roku i medal brązowy w turnieju drużynowym w 2017 roku. {Play}