Zachęcamy wszystkich mieszkańców do podpisania petycji online dla gminy Tarnów w akcji „Pod biało-czerwoną”, dzięki której już wkrótce w naszej gminie może pojawić się maszt sfinansowany przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

Projekt "Pod Biało-Czerwoną" na stulecie Bitwy Warszawskiej - Środki dla gmin na budowę masztu i flagę

Kancelaria Premiera RP zaprasza do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu.  W przypadku większości gmin wystarczy 100 głosów poparcia. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

- Zasady udziału w projekcie są proste. Wystarczy na stronie internetowej projektu oddać swój głos podając imię, nazwisko i wybierając powiat tarnowski i gminę Tarnów (wiejską). Potrzebujemy  500 głosów poparcia i prosimy wszystkich o głosowanie i zachęcenie najbliższych – mówi Katarzyna Biel, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów.

Jak zagłosować

Link do oddania głosu poparcia znajduje się na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.  Liczba głosów wymaganych do uzyskania środków wynosi dla naszej gminy 500 osób. Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia.

Krok 1. Wejdź na stronę: www.gov.pl/bialoczerwona
Krok 2. Kliknij „Dołącz”, a następnie: „Oddaj głos poparcia”.
Krok 3. Uzupełnij i podpisz petycję online.

To już wszystko, ale możesz zrobić więcej. Namów do tego samego inne osoby z Twojej okolicy – każdy głos się liczy!

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji. Organizatorzy sfinansują 100% kosztów zakupu oraz montażu masztu z polską flagą.

Dodatkowo, w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystości podniesienia flagi na maszt przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego. {Play}