Ruszają prace przy budowie parkingu przy kościele parafialnym w Koszycach Wielkich. Łącznie powstanie tu około 100 miejsc parkingowych.

W przekazaniu placu budowy wykonawcy - firmie HOUSEBUD uczestniczył wójt Grzegorz Kozioł, księża miejscowej parafii i przedstawiciele rady parafialnej, radny Eugeniusz Wojtarowicz, sołtys Stanisław Ptak oraz poseł Anna Pieczarka. - To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, którzy z problemem braku parkingu przy kościele zmagają się od lat – mówi parlamentarzystka z Koszyc Wielkich.

Parking będzie wykonany z kostki betonowej. Inwestycja obejmie też wykonanie dróg dojazdowych, oświetlenia, odwodnienia. – Po pierwsze zwiększy się komfort wszystkich mieszkańców i przyjeżdżających na koszyckie wzgórze, po drugie dzięki wykonaniu dodatkowego wyjazdu zwiększy się bezpieczeństwo – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Prace przy budowie parkingu mają się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku. {Play}