Inwestycja kosztowała około 150 tysięcy złotych. Środki w całości pochodzą z budżetu gminy Tarnów. Kaplicę w Koszycach Małych odbudowano po pożarze, do którego doszło w ostatnich dniach grudnia 2019 roku. Nowy budynek zwraca uwagę odwiedzających tę komunalną nekropolię. A teraz, przed uroczystością Wszystkich Świętych, jest ich coraz więcej. Ruszyło bowiem porządkowanie cmentarzy. – Do 1 listopada tuż, tuż. Przyjechałam na grób rodziny z innego miasta, nie było mnie tu kilka miesięcy. Zauważyłam nową kaplicę, bardzo estetycznie się prezentuje, gmina szybko się z tym uporała – mówi Pani Helena, która opiekuje się nagrobkiem swoich bliskich.

Przypomnijmy, do pożaru doszło 28 grudnia 2019 roku. Był na tyle poważny, że po ugaszeniu dachu, trzeba było rozebrać całą konstrukcję. Władze gminy zdecydowały o szybkiej odbudowie obiektu i przeznaczeniu na to zadanie środków z najbliższego budżetu. Budowa rozpoczęła się na początku bieżącego, 2020 roku.

A tymczasem, odwiedzających cmentarze na terenie gminy Tarnów przybywa. Tradycja Wszystkich Świętych obchodzona w Kościele katolickim w dniu 1 listopada, w Polsce, jest mocno kultywowana. To święto ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia. Ważny jest także następny dzień – 2 listopada, obchodzony jako Dzień Zaduszny. Jest on wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. {Play}