Powodem jest sytuacja epidemiczna i zagrożenie koronawirusem. Mowa o wszystkich trzech filiach: w Zgłobicach, Tarnowcu oraz w Woli Rzędzińskiej. – Epidemiolodzy stoją na stanowisku, że książka też może być nosicielem wirusa, w związku ze wzrostem zachorowań w regionie oraz w całej Polsce, wolimy dmuchać na zimne – mówi kierownik ds. bibliotek gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Łukasz Prokop.

 - Biblioteki będą zamknięte dla odwiedzających, lecz pracownicy będą pracować wewnętrznie, porządkując księgozbiory lub wykonując inne prace na rzecz Urzędu Gminy Tarnów – dodaje Łukasz Prokop. Taka sytuacja będzie obowiązywać do odwołania.

A tymczasem media poinformowały, że od początku bieżącego tygodnia zamknięte są wszystkie działy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego przy ul. Staszica 6 w Tarnowie. Powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników działu wewnętrznego placówki. {Play}