W związku z sytuacją epidemiczną i rosnącą liczbą chorych na koronawirusa także na terenie gminy Tarnów, władze samorządowe zwracają się z prośbą o dostosowywanie się do nakazów zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu społecznego. - Tylko w ten sposób możemy chronić siebie i innych. Unikajmy dużych skupisk ludzi, pamiętajmy o dezynfekcji rąk. To, w dobie epidemii, naprawdę ważne – apeluje wójt, Grzegorz Kozioł.

Policja wspólnie ze Strażą Gminną sprawdza czy obowiązek zasłaniania ust i nosa jest przestrzegany. Niedostosowanie się do zaleceń grozi mandatem w wysokości do 500 zł. – Proszę, abyśmy przypominali sobie o tym obowiązku z życzliwością – dodaje Grzegorz Kozioł.

Od soboty, 17 października, do tzw. czerwonej strefy dołącza miasto Tarnów. Mimo, że nie dotyczy to powiatu tarnowskiego, w tym gminy Tarnów, apel szefa gminnego samorządu, jest tym bardziej istotny. {Play}