W związku z lawinowym wzrostem zachorowań na koronawirusa, jest decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, jak i w dzień poprzedzający, czyli 31 października oraz 2 Listopada – w Dzień Zaduszny. – Proszę wszystkich o zrozumienie tej decyzji, trzeba jak najszybciej powstrzymać łańcuch zakażeń. Jeżeli to się uda, groby bliskich będzie można odwiedzić w bezpiecznym czasie – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Szef rządu, Mateusz Morawiecki, zaapelował też do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie pozostali w domach i korzystali z programu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. To grupa najbardziej narażona na najpoważniejsze skutki zachorowania na koronawirusa. Jest prośba, by zwłaszcza osoby po siedemdziesiątym roku życia, nie spotykały się z młodzieżą oraz z dziećmi.

Pracownicy administracji publicznej natomiast, zgodnie z apelem rządu, powinni pracować w systemie zdalnym. Dotyczy to także wszystkich zatrudnionych w innych branżach, które mogą sobie na to pozwolić. – Idziemy drogą środka, by nie wygasić całkowicie gospodarki, nie chcemy tego – mówi premier, Mateusz Morawiecki. {Play}