Władze gminy Tarnów kupią od lokalnych sprzedawców chryzantemy, którymi następnie zostaną udekorowane miejsca wiary i pamięci – kościoły, pomniki, przydrożne kapliczki czy krzyże. To pomoc dla przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa i decyzją rządu, by dla bezpieczeństwa, na trzy dni, zamknąć cmentarze.

- Jestem już w kontakcie z naszymi, lokalnymi producentami chryzantem, dla których jest to główne źródło utrzymania. Kupujemy od nich kwiaty, które będą zdobić gminne tereny – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. – Chcemy pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i stracili możliwość zarobku. Nasze miejsca wiary i pamięci będą ukwiecone jeszcze przez Narodowym Świętem Niepodległości, 11 Listopada – dodaje.

Przydrożne kapliczki, krzyże i pomniki będą dekorowane już na początku tygodnia. {Play}

fot.: freeimages.com