To efekt akcji pomocy gminnego samorządu producentom chryzantem. Kolorowe kwiaty, które w tym roku z powodu zamknięcia cmentarzy, nie znalazły swoich nabywców, przyozdobiły kościoły, pomniki, przydrożne kapliczki czy krzyże.

- Nasze chryzantemy kupiły od nas władze gminy, dzięki czemu nie jesteśmy stratni. Dziękujemy za taki gest – my mamy zbyt, a różne miejsca w gminie bardzo estetycznie wyglądają – mówi jeden z przedsiębiorców. Różnobarwne kwiaty pojawiły się we wszystkich miejscowościach gminy Tarnów i wyglądają imponująco.

O akcji pomocy lokalnym producentom chryzantem, wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł, zdecydował zaraz po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na trzy dni dla bezpieczeństwa epidemicznego. – Nasze miejsca wiary i pamięci są pięknie udekorowane i będą dodatkową ozdobą zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, na których można zobaczyć ukwiecone miejsca kultu religijnego i pomniki. {Play}