Jest kolejne wsparcie dla samorządów w ramach pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W ramach realizacji następnego jej etapu - pakietu rozwoju, a konkretnie modułu związanego z rewitalizacją wsi oraz miasteczek, dodatkowe środki trafią także do gminy Tarnów. Pół miliona złotych pokryje koszt rewitalizacji Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej, bo prace już wykonano, a ekstra pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego wzmocnią budżet samorządu.

Starania o pieniądze z zewnątrz zostały więc uwieńczone sukcesem, a gmina Tarnów jest pod tym względem ewenementem, bo działa szybciej niż pozostali. – Inwestycja jest już gotowa, służy ludziom, a teraz dodatkowe środki zasilą konto gminy Tarnów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. - Skuteczne pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy pozwala nam planować kolejne inwestycje i przygotowywać następne wnioski – mówi wójt, Grzegorz Kozioł, który dziękuje Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu za finansowe wsparcie samorządów.

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się pozyskać pieniądze, a następnie wyremontować tzw. Przeczną Drogę w Zbylitowskiej Górze, łączącą gruntownie zmodernizowaną niedawno ulicę Miłą oraz las Buczyna – dodaje wójt. Bo, jak mówi szef gminnego samorządu, nie ma lepszego działania w czasie pandemii, jak wsparcie lokalnych przedsiębiorców budowlanych czy wykończeniowych w zakresie kolejnych zleceń, które dadzą ludziom pracę.

W sumie w ramach pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a konkretnie modułu związanego z rewitalizacją wsi oraz miasteczek, Urząd Marszałkowski w Krakowie przekazał gminom 100 mln zł na zadania, które mają na celu ożywić lokalną gospodarkę. W powiecie tarnowskim wsparcie finansowe otrzymało kilka samorządów. {Play}