Gmina Tarnów zaprasza i zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów będą transmitowane na żywo na stronie internetowej Urzędu Gminy Tarnów, w radiu RDN Małopolska oraz w telewizji Tarnowska.tv. Dzięki temu w Narodowym Święcie Niepodległości będzie mógł wziąć udział każdy.

Gminne obchody rozpoczną się 11 listopada o godzinie 16.00 Mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele parafialnym w Koszycach Wielkich. Będą jej przewodniczyć dyrektor radia RDN oraz duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców, ks. dr hab. Jan Bartoszek i proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich, ks. Paweł Płatek. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu muzyków Filharmonii Krakowskiej.

- W 1918 roku ziścił się sen o wolnej, niepodległej Polsce. W gminie Tarnów, każdego 11 listopada, w sposób wyjątkowo radosny i dostojny obchodzimy to święto. Niestety w tym roku nie możemy się spotkać, ale pomimo tak trudnego czasu świętujmy razem niepodległość poprzez transmisje radiowe i telewizyjne – zachęca do udziału wójt Grzegorz Kozioł. Gmina Tarnów oferuje przekaz na żywo aż w trzech miejscach - na stronie internetowej Urzędu Gminy Tarnów, w radiu RDN Małopolska oraz w telewizji Tarnowska.tv. {Play}

Kościół Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich