Zbliża się 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Sprawmy, w tym dniu cała Gmina Tarnów stała się biało-czerwona. By na każdym domostwie, w oknach, na balkonach, w uchwytach na fasadach budynków czy w samochodach – z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu – powiewały narodowe barwy.

- Biało-czerwone flagi, uszyte przez pracowników Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zostały dostarczone do każdego domostwa w naszej gminie wraz z ostatnim numerem „Nowin Tarnowskiej Gminy”. Wywieśmy je w rocznicę dnia, gdy ziścił się sen o wolnej Polsce. Zjednoczmy się pod biało-czerwoną  – apeluje wójt Grzegorz Kozioł.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone rokrocznie, 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Po 123 latach zaborów (1795 – 1918) nasz kraj wrócił na mapy świata. Wiele osób bohatersko oddało za wolność swoje życie. {Play}