11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – hymn był śpiewany wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą.

- Pomimo panujących obostrzeń epidemiologicznych zachęcam wszystkich, by podtrzymać tę piękną tradycję i w południe, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewać wspólnie hymn w naszych domach, wraz z rodzinami i najbliższymi. Stańmy się jedną, biało-czerwoną rodziną – mówi Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP. {Play}