Mieszkańcy gminy Tarnów jak zawsze nie zawiedli i do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłosili dalsze wykonanie chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 977 w Tarnowcu oraz zorganizowanie zajęć sportowo – edukacyjnych w gminie Tarnów. – Nasi mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że są aktywni, interesują się sprawami swoich miejscowości i dbają o to, by komfort życia stale się poprawiał. Samorządom różnych szczebli podpowiadają ważne dla nich rozwiązania – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. 

Przyjmowanie wniosków do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zakończyło się w połowie października. W sumie do dalszej oceny przeszły 334 projekty z całej Małopolski. Jak informuje portal internetowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, do 5 lutego 2021 r. Zarząd Województwa Małopolskiego opublikuje wstępną listę zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania oraz listę zadań odrzuconych. Wszystkie zadania, które zostaną ostatecznie ocenione pozytywnie, będą dopuszczone do głosowania. Najlepsze propozycje mieszkańcy będą wybierać w maju 2021 roku.

Rokrocznie, z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, realizowane są ciekawe i ważne przedsięwzięcia zgłaszane przez mieszkańców. To zarówno zadania inwestycyjne, tzw. małej architektury, jak i propozycje zajęć rekreacyjnych czy kulturalnych. – Warto zwrócić uwagę także na ogromną mobilizację w głosowaniu. Nie wystarczy przecież zgłosić projekt, by otrzymać na niego pieniądze. Zadania te muszą przecież zdobyć odpowiednią, wysoką liczbę głosów – dodaje wójt. 

Przypomnijmy, w poprzednich latach z dodatkowych pieniędzy wojewódzkich, w gminie Tarnów realizowane były m.in. zadania „Poznaj swój kraj poprzez podróże z gminą Tarnów”, w ramach projektu „Gmina Tarnów w formie” w Domach Ludowych w Nowodworzu, Błoniu, Zbylitowskiej Górze oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich prowadzone były ćwiczenia aerobiku i jogi, „Nasadzenie krzewów w pasie drogi nr 977 i urządzenie skarpy w miejscowości Poręba Radlna”, „Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Tarnowcu” czy „Uniwersytet Integracji Międzypokoleniowej”. {Play}