Gmina Tarnów otrzymała dofinansowanie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny. Ze środków marszałka, na zakup sprzętu komputerowego, do gminnych szkół trafi 75 tysięcy złotych. – To kolejna dobra wiadomość, kolejne wsparcie finansowe dla gminy i jeszcze większe szanse edukacyjne dla naszych uczniów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Pakiet Edukacyjny ma ponadto umożliwić szerszy dostęp do pracy z komputerem dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie samorządy, które otrzymały dofinansowanie zobowiązane są do stosowania tzw. Standardów Dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.  – Mowa o wyborze takiego sprzętu, którego system operacyjny umożliwia instalację specjalistycznego oprogramowania i zastosowanie odpowiedniej technologii umożliwiającej korzystanie z niego osobom z dysfunkcjami – mówi Daniel Beściak z Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów.

Pieniądze trafią do szkół w pierwszym kwartale 2021 roku. Celem projektu jest wsparcie zdalnego procesu nauczania w szkołach publicznych i niepublicznych w związku z zagrożeniem koronawirusem. {Play}