Tegoroczne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, które odbyły się w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w formule ONLINE, już za nami.  Przypomnijmy, że eliminacje do Festiwalu odbywają się już od kilku lat w Koszycach Małych licznie gromadząc wokalistów, zespoły i chóry.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz krakowski oddział IPN.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” przeznaczony jest dla amatorów. Mógł wziąć w nim udział każdy, zarówno soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, jak i chóry. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Uczestnicy tegorocznej edycji bardzo licznie dostarczyli nagrania swoich występów do współorganizatora, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Piękne wykonania przesłali zarówno soliści, duety jak i zespoły. Zgłoszenia były zarówno z terenu naszej gminy, całego regionu tarnowskiego, jak i z Oświęcimia, Zielonej Góry czy Nowego Sącza. Nagrania oceniło jury eliminacji, na czele z Panią Dorotą Przeczek.

Zwycięzcy eliminacji wezmą udział w przesłuchaniach finałowych i Koncercie Galowym w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, które odbędą się w grudniu 2020.

Kategoria SOLIŚCI / maluchy 6-9 lat
III miejsce – Julia Barnaś - zaproszenie do finału